Czytaj więcej: Finał Warszawskiego Weekendu...

 

ZAPRASZAMY NA NIEDZIELNE WYDARZENIE NA PLAŻY WILANÓW!

Finał Warszawskiego Weekendu Rowerowego w Wilanowie!

Wydarzenie specjalne - koncert Grzegorza Hyżego!

Termin: 20 maja w godz. 14.00 -18.00, koncert z gościnnym udziałem NEENA 18.00-20.30.
Miejsce: Plaża Wilanów

Urząd Dzielnicy Wilanów zaprasza na wyjątkowe wydarzenie sportowo-rekreacyjne - finał Warszawskiego Weekendu Rowerowego. Główną atrakcją tego dnia będzie projekt „Rowerem we własnym celu”.  Tylko tego dnia przejechane przez uczestników projektu kilometry zostaną przeliczone na pieniądze na wybrany w głosowaniu internetowym cel.

Zasady są proste:
1.Przyjedźcie rowerem na Plażę Wilanów.
2.Zarejestrujcie się i odbierzcie numer startowy.
3.Wybierzcie trasę wg możliwości.
4.Wybierzcie cel.
5.I w drogę!
6.Zgłoście się do punktu kontrolnego i odbierzcie pamiątkowy dyplom.

Przejazdy odbywać się będą 20.05.2018 r. w godzinach 14.00 – 17.00 (ostatni możliwy start o godz. 16.00). Uczestnicy przejazdu mogą wybrać jedną z dwóch tras:

- Trasa 1 – o długości 6 km – START (przy Royal Wilanów, ul. Klimczaka 1) – PUNKT KONTROLNY NR 1 (przy Stacji BP) – META (przy Royal Wilanów, ul. Klimczaka 1)

- Trasa 2 – o długości 12 km – START (przy Royal Wilanów, ul. Klimczaka 1) – PUNKT KONTROLNY NR 2 (w Parku Kultury w Powsinie) – META (przy Royal Wilanów, ul. Klimczaka 1)

Najmłodsze dzieci mogą wziąć udział w przejeździe Trasą nr 3 (200 m) wyznaczoną na części terenu zwanego Plażą Wilanów.

A oprócz tego na Plaży Wilanów przygotowaliśmy moc rodzinnych atrakcji: dmuchańce, animacje dla dzieci, fotobudka.

Natomiast wieczorem dla wilanowskiej publiczności i uczestników projektu rowerowego zaśpiewa Grzegorz Hyży!!
Przed nim gościnnie NEENA.

ZAPRASZAMY!

 

 

 

Czytaj więcej: VIII Wilanowska Mini...

11 maja w Przedszkolu nr 416 odbyła się sportowa rywalizacja przedszkolaków, w której udział wzięło ponad 500 najmłodszych sportowców z 5 publicznych przedszkoli z terenu Wilanowa.

Emocje były ogromne i każdy chciał wygrać! Slalomy, skoki przez przeszkody - każdy mógł spróbować swoich sił w olimpijskich konkurencjach. Zmagania obserwował burmistrz dzielnicy Wilanów Ludwik Rakowski, który z ogromną przyjemnością wręczył uczestnikom rywalizacji puchary, pamiątkowe medale i upominki. Wszystkim zawodnikom gratulujemy wysokich umiejętności sportowych!

Rowerowy weekend przed nami! W sobotę, 19 maja odbędzie się Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe, a w niedzielę, 20 maja Lang Team Race dla miłośników kolarstwa szosowego.
Zapraszamy do kibicowania kolarzom! Jednocześnie przypominamy o zmianach w organizacji ruchu. Od piątku od godz. 6.00 do niedzieli do godz. 22.00 zamknięte dla samochodów i wyłączone z parkowania będą ulice S. Cendrowskiego i S. Kostki Potockiego. W czasie wyścigu zwężona będzie ul. Przyczółkowa.

Szczegóły: http://infoulice.um.warszawa.pl/node/122833

Czytaj więcej: Dorodne drzewa ozdabiają...

Rozpoczęliśmy kolejny, ważny etap przebudowy ulicy Klimczaka - sadzone są duże drzewa. To 45 sztuk pięknych okazów takich jak: klon zwyczajny, kasztanowiec czerwony, wiśnia piłkowana i lipa drobnolistna. Drzewa będą regularnie podlewane aby zapewnić im dobry start w nowym miejscu. Ale to nie koniec zazieleniania tego miejsca. Posadzone zostaną także krzewy okrywowe - ponad 800 sztuk, a także ok. 600 sztuk traw ozdobnych, ok. 1100 sztuk długo kwitnących bylin oraz ok. 1000 sztuk roślin cebulowych.

Czytaj więcej: Uwaga! Zmiany w organizacji...

W związku z prowadzonymi pracami informujemy o czasowym zamknięciu ul. Klimczaka na odcinku od ul. Przyczółkowej do ronda przy budynku Ratusza.
Ulica zostanie zamknięta od poniedziałku 14 maja. Planowany okres zamknięcia to ok. 2 tygodnie. Obowiązują objazdy, które prowadzą do ul. Klimczaka ulicami: Przyczółkową, Branickiego i al. Rzeczypospolitej oraz do ul. Przyczółkowej ul. Kieślowskiego i al. Wilanowską. Umożliwiony będzie dojazd do budynku Ratusza od strony ul. Kieślowskiego oraz do Royal Wilanów od strony ul. Kieślowskiego i od ul. Przyczółkowej (nowym wjazdem).
Przepraszamy za utrudnienia.

Czytaj więcej: Wyniki weryfikacji projektów...

 

 

Informujemy, że wyniki weryfikacji wraz z uzasadnieniem zostaną ogłoszone 8 maja 2018 r. na stronie https://twojbudzet.um.warszawa.plTego dnia autorzy projektów otrzymają informację o wyniku weryfikacji zgłoszonych pomysłów. Jeśli autor pomysłu nie zgadza się z wynikiem weryfikacji, może się odwołać. Wniosek z prośbą o ponowną weryfikację należy złożyć do burmistrza dzielnicy, w której został zgłoszony pomysł. Można to zrobić do 12 maja 2018 r. Wniosek będzie rozpatrywany na posiedzeniu dzielnicowego Zespołu ds. budżetu partycypacyjnego w obecności burmistrza dzielnicy i pracownika, który dokonywał weryfikacji. Autor może zaprezentować swój wniosek na tym spotkaniu i uzasadnić, dlaczego uważa, że powinien zostać ponownie zweryfikowany. Jeżeli Zespół zaopiniuje wniosek pozytywnie, pomysł będzie ponownie sprawdzany, a ostateczny wynik weryfikacji zostanie ogłoszony najpóźniej 25 maja 2018 r. Projekty zweryfikowane pozytywnie zostaną poddane pod głosowanie mieszkańców.

Informujemy o XLI sesji Rady Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy. Sesja odbędzie się 22 maja 2018 r. (wtorek) o godz. 17:30 w sali obrad Rady Urzędu Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy przy ul. Klimczaka 4. Sesja on-line.

Załączniki:
Download this file (PORZĄDEK OBRAD XLI SESJI.docx)PORZĄDEK OBRAD XLI SESJI.docx[ ]16 kB

Czytaj więcej: Zawody pływackie uczniów -...

Czytaj więcej: Wielki Warszawski Weekend...

Kolarskie święto w Wilanowie! W najbliższy weekend, 18-20 maja odbędzie się Wielki Warszawski Weekend Rowerowy – w piątek 18 maja prezentacja Tour de Pologne, w sobotę 19 maja Vienna Life Lang Team Maraton Rowerowy, a w niedzielę 20 maja wyścig szosowy dla amatorów Lang Team Race. Zapraszamy!

 

Czytaj więcej: Women’s Run w Wilanowie -...

Chcesz zadbać o swoją kondycję fizyczną? Chciałabyś biegać, ale brakuje Ci motywacji, towarzystwa albo profesjonalnych porad? Dołącz do nas! Pomożemy Ci rozpocząć przygodę z bieganiem! Już w maju rusza ósma edycja programu Women’s Run, umożliwiająca udział w treningach prowadzonych przez profesjonalnego instruktora dla grup nie mniejszych niż 10 i nie większych niż 25 osób w ustalonym terminie w danej lokalizacji. W Wilanowie bezpłatne treningi będą odbywały się w każdą środę o godz. 18.30 począwszy od 9 maja. Zbiórka: teren pomiędzy budynkami Urzędu Dzielnicy Wilanów m. st. Warszawy przy ul. Klimczaka. Nie ma możliwości skorzystania z szatni.  Rejestracja na: www.womensrun.pl

ZAPRASZAMY!

 

Prezydent miasta stołecznego Warszawy dnia 14 maja 2018 r. ogłasza konkurs na kandydata na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej nr 169 im. Orła Białego w Warszawie, ul. Uprawna 9/17.

Informacje znajdują się w załączniku.

Załączniki:
Download this file (ogloszenie_konkurs.pdf)ogloszenie_konkurs.pdf[ ]1034 kB

Czytaj więcej: Pasieka edukacyjna zaprasza

Zachęcamy do odwiedzenia Pasieki edukacyjnej zlokalizowanej przy ul. Włóki 63. Oddajemy do Państwa dyspozycji 15 uli, łąkę kwietną, drzewa i krzewy miododajne, a także możliwość brania czynnego udziału w pracach pszczelarskich i ogrodniczych na jej terenie. Pasieka Edukacyjna Wilanów oferuje warsztaty edukacyjne kształtujące postawy proekologiczne ze szczególnym uwzględnieniem znaczenia zapylaczy w przyrodzie. Ponadto zachęcamy do udziału w zajęciach praktycznych kandydatów na pszczelarzy oraz osoby zainteresowane założeniem własnej pasieki, pragnące poznać biologię pszczoły miodnej, podstawowe zasady prowadzenia pasieki oraz samodzielnie realizować przeglądy uli pod okiem doświadczonych instruktorów. Zachęcamy jednocześnie placówki oświatowe Dzielnicy Wilanów zainteresowane zwiększaniem wrażliwości najmłodszych na piękno otaczającej nas przyrody do skorzystania z oferty warsztatów organizowanych w placówkach, po wcześniejszym umówieniu.

Informujemy o posiedzeniach Komisji:

- Komisji Środowiska, Ekologii i Rolnictwa Rady Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy, które odbędzie się w dniu 17 maja 2018 r. (czwartek) o godz. 17:00 w sali obrad Rady Dzielnicy Wilanów przy ul. Klimczaka 4. 

Porządki obrad w załączeniu.

- Komisji Inwestycji i Infrastruktury Rady Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy, które odbędzie się w dniu 21 maja 2018 r. (poniedziałek) o godz. 17:40  w sali obrad Rady Urzędu Dzielnicy Wilanów, ul. Klimczaka 4.   

LATO W MIEŚCIE 2018 na terenie Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy w terminie 25 czerwca – 31 sierpnia 2018 r. -  przedstawiamy harmonogram zapisów do Programu:


- Szkoła Podstawowa Nr 104 im. Macieja Rataja ul. Przyczółkowa 27, w terminie: 25.06.-13.07.2018 r.
- Zespół Szkół nr 79 im. St. Kostki Potockiego, ul. Wiertnicza 26, w terminie 25.06.-27.07.2018 r.
- Szkoła Podstawowa nr 169 im. Orła Białego, ul. Uprawna 9/17, w terminie 30.07-31.08.2018 r.

Zapisy uczestników do Warszawskiego Programu „Lato w Mieście 2018” rozpoczną się 17 maja od godzin 12.00 przy wsparciu elektronicznego systemu zgłoszeń dostępnego na stronie internetowej pod adresem: www.warszawa-latowmiescie.pzo.edu.pl.